مرکز بین المللی درمان ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

دکتر عارف مرادی فوق تخصص ناباروری و ناتوانی جنسی مردان از Wisconsin Medical Alumni Association آمریکا

اولین مرجع تخصص درمان غیر حضوری

8 باور نادرست جنسي

 

 1. زناني که به ارگاسم نمي‌رسند سردمزاجند!

اين باور اشتباه است. اين باور که زناني که به ارگاسم نمي‌رسند سرد مزاج هستند، احتمالا از تئوري فرويد اقتباس شده که معتقد بود فقط زناني که ارگاسم واژني دارند، از سلامت جنسي برخوردارند و به ارگاسم رسيدن از طريق تحريک ناحيه کليتوريس نشانه وجود يک اختلال اعصاب و روان است. امروزه اين باور کاملا رد شده است. زني که از تحريک ناحيه کليتوريس به ارگاسم مي‌رسد، به طور حتم نوعي از ارگاسم را تجربه کرده و اصلا سردمزاج نيست. به زناني که به ارگاسم نمي‌رسند اما ميل به برقراري رابطه زناشويي دارند نيز در اصطلاح طبي سردمزاج نمي‌گويند.


2. زنان يا به ارگاسم واژينال مي‌رسند يا به ارگاسم ناحيه
کليتوريس

اين باور اشتباه است. نبايد زنان را به دو گروه تقسيم کرد. گرچه بيشتر زنان ارگاسم ناحيه کليتوريس را تجربه مي‌کنند و اندکي ارگاسم واژينال ولي زناني هم هستند که تجربه رسيدن به هر 2 ارگاسم را دارند.


3. برخي زنان هرگز به ارگاسم نمي‌رسند

اين باور اشتباه است. شايد به جاي آنکه بگوييم برخي زنان به ارگاسم نمي‌رسند بهتر است بگوييم به ارگاسم نزديک مي‌شوند. ممکن است زني در 30 سالگي ارگاسم را تجربه نکرده باشد اما در 32 سالگي به آن برسد. گاهي نيز زني با همسر اول خود هرگز به ارگاسم نمي‌رسد اما در ازدواج دوم اين حس را تجربه مي‌کند زيرا رسيدن زن به ارگاسم تا حد زيادي به رفتار مرد و تصويرهاي ذهني که او خلق مي‌کند، بستگي دارد.


4. زنان از رابطه زناشويي لذت نمي‌برند

اشتباه است. لذت از برقراري رابطه زناشويي مساله‌اي مجزا از رسيدن به ارگاسم است.


5. براي يک رابطه زناشويي موفق حتما بايد به ارگاسم رسيد

اين باور نيز اشتباه است. بعد از تحولات قرن 20، تا مدت‌ها به ارگاسم رسيدن زنان مورد بحث بود و بسياري از زناني که به اين نقطه لذت جنسي نمي‌رسيدند، سرد مزاج تلقي مي‌شدند. مردان نيز گاهي از اينکه نمي‌توانستند همسرشان را به ارگاسم برسانند، احساس ناتواني مي‌کردند. اين موضوع در آن زمان باعث شد زندگي‌هاي مشترک زيادي از هم پاشيده شود زيرا زنان اين مساله را به ناتواني مرد و مردان آن را به سردمزاجي زن ربط مي‌دادند اما واقعيت اين است که لذت جنسي براي زن مهم است و نرسيدن به ارگاسم مانع اين حس نيست.


6. وانمود کردن به ارگاسم براي دوام زندگي مشترک خوب است

اين باور اشتباه است. برخي زنان تلاش مي‌کنند که وانمود کنند به ارگاسم رسيده‌اند تا رابطه‌شان با همسرشان بهتر شود در حالي که اين کار به رابطه زناشويي صدمه مي‌زند و از رسيدن زن به ارگاسم جلوگيري مي‌کند. از سوي ديگر، دروغگويي زوج‌ها را از هم دور مي‌کند. رسيدن به ارگاسم و لذت جنسي حاصل ارتباط درست و صادقانه زوج‌هاست. زن است كه با راهنمايي صحيح، به همسرش مي‌آموزد چطور او را به نقطه اوج لذت نزديك كند.


7. برخي ارگاسم‌ها حقيقي‌اند و برخي کاذب

اشتباه است. ارگاسم ممکن است به شيوه‌هاي مختلفي تجربه شود؛ همان‌طور که مثلا ما گاهي با شنيدن يک لطيفه لبخند مي‌زنيم، گاهي آرام مي‌خنديم و گاهي قهقهه مي‌زنيم. شايد شدت يك خنده‌ از ديگري بيشتر باشد اما همگي در پي خوشحالي بروز مي‌کنند و همگي واقعي‌اند. ارگاسم نيز به هر شكلي رخ دهد، واقعي است.


8. زناني که به ارگاسم مي‌رسند در زندگي مشترک خوشبخت‌ترند!

اين باور نيز اشتباه است. ممکن است زني هرگز به ارگاسم نرسد اما از رابطه زناشويي با همسرش لذت ببرد و برعکس زني به ارگاسم برسد اما چون همراه رابطه زناشويي عشق و نوازش وجود ندارد، از لحاظ رواني ارضا نشود. هدف از برقراري رابطه زناشويي رسيدن به ارگاسم نيست و اين موضوع تاثيري در خوشبختي زوج‌ها ندارد هرچند همراهي آن با نوازش و لذت جنسي زوج را به هم نزديك‌تر مي‌كند.

سکسولوژیست

اندرولوژیست