مرکز بین المللی درمان ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

دکتر عارف مرادی فوق تخصص ناباروری و ناتوانی جنسی مردان از Wisconsin Medical Alumni Association آمریکا

اولین مرجع تخصص درمان غیر حضوری

ناباروری و سرطان پروستات

 

 

 

افرادی که از عارضه ناباروری رنج می برند بهتر است مراقب باشند چون در معرض ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند.


یک متخصص اورولوژی گفت: برخی مطالعات نشان داده است افراد نابارور بیشتر از افراد بارور در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند، به همین دلیل مردان نابارور باید بیشتر مراقب این سرطان باشند.

علیرضا ساربان متخصص اورولوژی تصریح کرد: ناباروری مشکلی شایع در جهان است و برآورد می‌شود که حدود 15 درصد جمعیت زوج‌های جوامع مختلف، دچار این مشکل باشند.

وی افزود: البته آمار ناباروری در ایران از متوسط جهانی یعنی 15 درصد، بالاتر است و در مناطق شهری نیز ناباروری از مناطق روستایی بیشتر است.

او با بیان اینکه افراد نابارور با توجه به شرایط خود بیشتر دچار مشکلات مربوط به دستگاه ادراری می‌شوند، تاکید کرد: برخی از مطالعات نشان می‌دهند که افراد نابارور بیشتر از افراد بارور در معرض خطر سرطان پروستات هستند، به همین دلیل مردان نابارور بیشتر باید مراقب این سرطان باشند.

وی افزود: در واقع براساس نتایج مطالعات، تومورهای سرطان پروستات در افراد نابارور سریعتر رشد کرده و گسترش پیدا می‌کنند و سرعت رشد این تومورها در افراد بارور کمتر و خفیف‌تر است.

دکتر با اشاره به اینکه سرطان پروستات شایع‌ترین سرطان در مردان در بسیاری از مناطق و جوامع است، یاد آور شد: این سرطان در افراد بالای 60 سال شیوع بسیار بالایی دارد به همین دلیل انجام معاینات دوره‌ای در سنین پس از 60 سالگی برای پیشگیری از سرطان پروستات به ویژه در افرادی که زمینه خانوادگی ابتلا به این بیماری را دارند، بسیار ضروری است.

 

سکسولوژیست

اندرولوژیست