مرکز بین المللی درمان ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

دکتر عارف مرادی فوق تخصص ناباروری و ناتوانی جنسی مردان از Wisconsin Medical Alumni Association آمریکا

اولین مرجع تخصص درمان غیر حضوری

قاتلان روابط زناشویی را بشناسید

 

 

تضاد شخصیت : همیشه دو قطب غیر همنام همدیگر را می ربایند. این را فراموش نکنید که قرار نیست یک زوج خوشبخت کاملا مثل هم فکر و رفتار کنند. باید این توانایی را داشته باشید که از نقاط تضاد یکدیگر به عنوان مکمل استفاده کنید. شاید به همین علت است که همیشه بزرگان دین ما ازدواج را مایه تکامل بشر دانسته اند.

عدم درک صحیح : این مشکل باعث بروز مشکل دیگری به نام "سوء تفاهم " میشود. زندگی مشترک زیر یک سقف واقعا به معنای صمیمت و تکامل ارتباطات زن و شوهر است. روابط زناشویی مستلزم صمیمیت بسیاری است. سعی کنید همیشه طرف مقابل خود را به خوبی درک کنید. آنقدر فضای صمیمانه داشته باشید تا هرکدام بتوانید به راحتی در مورد مشکل خود صحبت کرده و در پی یافتن راه حلی برای آن باشید.

خستگی و دلزدگی : این رایج ترین و خطرناک ترین قاتل روابط زناشویی است. خستگی و دلزدگی در زندگی زناشویی منجر به مشکلاتی چون خیانت، بی تفاوتی و طلاق عاطفی میشود. در زندگی خود تغییرات مثبت ایجاد کنید. اجازه ندهید عشق و رابطه شما دچار روزمرگی شود.

توقعات نابجا : گاهی در زندگی حس خودخواهی و یا عدم درک درست از موقعیت منجر به بروز برخی توقعات نا بجا میشود. سعی کنید همیشه خود را جای طرف مقابل گذاشته وبعد تصمیم گیری کنید. برخی مردان زن را با یک کلفت و کارگر خانگی اشتباه میگیرند وبرخی زنان نیز مرد زندگی خود را با دستگاه چاپ اسکناس مقایسه میکنند. آنچه بیش از همه در زندگی مهم است شناخت همسر و مهمتر است آن شناخت خود و توقعاتتان از زندگی است.

زندگی جداگانه زیر یک سقف : در برخی زندگی های مشترک به جای رعایت حریم خصوصی مرد و زن ترجیح میدهند که زندگی کاملا جداگانه اما زیر یک سقف دارا باشند. متوجه باشید که شما ازدواج کرده اید تا اوقات زندگی خود را با کسی شریک شوید. پس سعی کنید با برخی محدودیتهای ناشی از تاهل کنار آمده و هرگز و خود را جدا از همسر و زندگی مشترک خود ندانید.

سکسولوژیست

 

اندرولوژیست