مرکز بین المللی درمان ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

دکتر عارف مرادی فوق تخصص ناباروری و ناتوانی جنسی مردان از Wisconsin Medical Alumni Association آمریکا

اولین مرجع تخصص درمان غیر حضوری

ارگاسم در زنان و نکاتی در مورد آن

 

 

 

 

 

ارگاسم در مردان صرفاً با تحریکات بدنی و تماس ایجاد می شود. در حالیکه این پدیده در خانم ها بسیار پیچیده تر بوده و تا حد بسیار زیادی به شرایط روحی و ارتباط عاطفی طرفین وابسته است. به ارگاسم نرسیدن زنان می تواند به دلیل بی علاقگی، اضطراب و شرایط روحی نامناسب و مقاربت به روش نادرست باشد و بعلاوه برای بعضی خانم ها این الزام موجود نیست که با هر مقاربت الزاماً به ارگاسم برسد.
بسیاری از زنان خجالت می کشند تا در این مورد صحبت کنند. اما واقعیت این است که لذت جنسی بخشی از زندگی است که همه آن را درک می کنند و جای هیچ خجالتی نیست. واقعیت هایی در زمینه ی ارگاسم در زنان وجود دارند که ممکن است دانستن آنها به بهتر شدن رابطه ی جنسی شما کمک کند.

 

ارگاسم می تواند به کاهش درد کمک کند

انتشار یک ماده شیمیایی به نام اکسی توسین در هنگام ارگاسم می تواند بسیاری از دردهای زنان را از بین ببرد. تحقیقات نشان می دهد که حتی فکر کردن به رابطه ی جنسی نیز باعث کاهش احساس درد می شود.

 

استفاده از کاندوم در کیفیت ارگاسم تاثیری ندارد

علم نشان می دهد که زنان به همان میزانی که از کاندوم استفاده نمی کنند، در استفاده از ان نیز لذت می برند. حتی استفاده از کاندوم به زوجین اجازه می دهد تا زمان بیشتری رابطه دارا باشند، فاقد اینکه از بارداری زن نگران باشند.

 

۳۰ درصد از زنان در رسیدن به ارگاسم مشکل دارند

ناتوانی جنسی در میان درصد بسیاری از زنان معمول است. در برخی موارد، می توان ناتوانی جنسی در زنان را با استفاده از داروهای مخصوص تجویزی درمان کرد. ولی اغلب درمان موفقیت آمیز نیاز به دارو ندارد.

 

نقطه G خود را پیدا کنید

اگر داشته باشید، نقطه جی ۲/۵ تا ۵ سانتی متر داخل واژن روی دیواره جلویی قرار دارد. وقتی فهمیدید که شما این نقطه را دارید یا نه، باید کشف کنید که آیا این نقطه می تواند به شما لذت بدهد یا برای تان آزاردهنده است. مالیدن بهترین راه برای تحریک این نقطه است.

 

با بالا رفت سن کیفیت ارگاسم در زنان بهبود می یابد

حدود ۶۱ درصد از زنان در سنین ۱۸ تا ۲۴ سالگی به اوج لذت جنسی می رسند اما این عدد برای زنان در سنین ۳۰ سالگی به ۶۵ درصد می رسد.

 

اعتماد به نفس جنسی می تواند در کیفیت ارگاسم او تاثیر بگذارد

تحقیقات نشان می دهد که نظر یک زن در مورد بدنش، تاثیر زیادی روی ارگاسم او دارد. برای همین است که همیشه باید در مورد خود مثبت بیندیشید. این فکر می تواند شما را برای رسیدن به اوج لذت جنسی کمک کند.

 

می توان فاقد لمس ناحیه تناسلی نیز به اوج لذت جنسی رسید

روی هم رفته این امکان وجود دارد که فاقد نزدیکی هم، رابطه جنسی لذت بخشی داشته باشید. این نوع رابطه که در حین انجام آن هیچگونه دخولی صورت نمی گیرد، روشی بسیار فوق العاده و شگفت انگیز برای شناخت و چگونگی انجام گفتگو و بحث جنسی با همسرتان است.

 

سکسولوژیست

اندرولوژیست