مرکز بین المللی درمان ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

دکتر عارف مرادی فوق تخصص ناباروری و ناتوانی جنسی مردان از Wisconsin Medical Alumni Association آمریکا

اولین مرجع تخصص درمان غیر حضوری

کشیدن سیگار و ابتلا به بیماری های مقاربتی

 

 

همه‌ی ما می‌دانیم که سیگار یا جویدن توتون تأثیراتی منفی بر سلامت ما دارد، اما اگر سیگاری هستید مرگ و میر به خاطر سرطان تنها عاملی نیست که باید نگرانش باشید. تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که توتون مصرف می‌کنند خطر انتقال عفونت‌های جنسی، پاپیلوم انسانی دهانی نوع ۱۶ (HPV-16) در آنها بیشتر است. باور عامه بر این است که در ایالات متحده HPV-16 مسئول افزایش شیوع سلول‌های سرطانی در استخوان صدفی گلو است.
چرا سیگار کشیدن برای وضعیت جنسی شما مضر است؟
سیگار کشیدن تقریبا بر هر سیستم یا اندام بدن از جمله عملکرد جنسی تأثیر می‌گذارد. مردان باید این حقیقت را درک کنند که نعوظ در آنان ارتباط زیادی با تندرستی قلب، رگ‌های قلبی و جریان مثبت خون دارد. بنابراین هر چیزی که بر جریان خون تأثیر بگذارد قطعا بر نعوظ هم تأثیر خواهد داشت. شواهد نشان می‌دهد احتمال وقوع نعوظ ناقص در افراد سیگاری تا دو برابر بیشتر از افراد غیرسیگاری است. نیکوتین موجود در سیگار باعث مسدود شدن سرخرگ‌های شما با اسیدهای چربی می‌شود که بعدا جریان خونی را که به آلت می‌رود مسدود می‌کند.

روش یا داروی گیاهی برای ترک سیگار معرفی کنید

سیگار کشیدن بر شانس پدر شدن‌تان تأثیر می‌گذارد
سیگار نه تنها بر برانگیختگی و راست شدن آلت تأثیر دارد، بلکه باعث از بین رفتن اسپرم‌ها هم می‌شود. در واقع سیگار باعث کم شدن تعداد اسپرم‌ها شده، درصد اسپرم‌های ناقص را افزایش داده و نیز باعث آسیب‌های ژنتیکی به اسپرم می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که سیگار کشیدن تا ۲۳ درصد غلظت اسپرم مرد را کاهش داده و بر میزان جنبش آن صدمه می‌زند. آسیب دیدن اسپرم‌ها منجر به ناقص شدن آنها می‌شود که این وضعیت باعث می‌شود به سختی بتوانند شناور باشند و تخم را بارور کنند.

دکتر عارف مرادی ، سکسولوژيست

 

اندرولوژیست