مرکز بین المللی درمان ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

دکتر عارف مرادی فوق تخصص ناباروری و ناتوانی جنسی مردان از Wisconsin Medical Alumni Association آمریکا

اولین مرجع تخصص درمان غیر حضوری

7 مورد از بهترین فایده های رابطه جنسی

در هنگام برانگیختگی و اوج لذت جنسی (ارگاسم) هورمون شادی (اکسی توسین) افزایش پیدا می کند. تحقیقات نشان داده که خطر ابتلا به سرطان سینه در زنانی که بیش از یک بار در ماه رابطه جنسی داشته اند نسبت به کسانی که کمتر رابطه داشته اند به شدت کاهش پیداکرده است. همچنین محققان یونانی دریافته اند مردانی که حداقل 7 ارگاسم را در ماه تجربه کرده اند خطر ابتلا به سرطان پستان در خود را به طور قابل توجهی کاهش داده اند.
رابطه جنسی تمرینی برای سلامت قلب و عروق است:
رابطه جنسی به عنوان ورزشی ملایم برای افزایش سلامت قلب و عروق همانند یک پیاده روی سریع است. همان طور که با ورزش بدنتان را قوی می کنید؛ رابطه جنسی با دستگاه قلب عروقتان نیز همین کار را می کند. اوج لذت جنسی همانند جایزه ای برای شما می ماند. در هنگام ارگاسم ضربان قلب شما تا 110 ضربه بالا می رود و این با پیاده روی آهسته ای که شما به دویدن رساندینش قابل مقایسه است.
از پروستات جلوگیری می کند:
کشیش های کاتولیک خطر بالای مرگ براثر سرطان پروستات را با امتناع از رابطه جنسی در خود افزایش می دهند. در سال 2003 پژوهش هایی در مردان میان سال استرالیایی انجام شد و محققین دریافتند که حداقل 4 انزال در هفته به میزان 3/1 خطر ابتلا به سرطان پروستات را نسبت به افرادی که کمتر رابطه داشته اند، کاهش می دهد.
استرس را کاهش می دهد:
محققین دریافته اند مردان و زنانی که قبل از رویدادهای استرس زا و پرتنش رابطه جنسی داشته اند به میزان زیادی قادر به کنترل وضعیت بوده و مهارت کلامی خود را به راحتی حفظ می کنند. حتی در طول سخنرانی افرادی که حداقل دردوهفته قبل رابطه جنسی داشته اند؛ فشار خونشان بسیار مناسب خواهد بود.
افزایش سیستم ایمنی بدن:
تحقیقات دانشگاه ویلکز نشان داده دانش جویانی که یک یا دو بار در هفته رابطه جنسی داشته اند به میزان 30 درصد بیشتر از دانشجویان دیگر بدنشان قادر به مبارزه با عفونت ها بوده است. در سال 2004 دانشمندان آلمانی نتایج مشابهی را دریافتند. آزمایش خون نشان داد تحریک جنسی و ارگاسم در مردان با افزایش سطح گلبول سفید خون رابطه دارد.
مقابله با خشکی واژن در یائسگی:
دانشمندان دریافته اند زنانی که بیش از 10 بار در سال رابطه جنسی داشته اند نسبت به کسانی که رابطه جنسی کمتری داشته اند، به میزان کمتری خشکی واژن را تجربه کرده اند. تحریک شدگی مهبل و واژن مواد مغذی و اکسیژن خون را به ارمغان می آورد. عمل جنسی باعث می شود از نازک و الاستیکه شدن این ناحیه از بدن جلوگیری به عمل آید. در نتیجه رابطه جنسی می تواند لذت بخش و راحت باقی بماند.
اندرولوژیست