مرکز بین المللی درمان ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

دکتر عارف مرادی فوق تخصص ناباروری و ناتوانی جنسی مردان از Wisconsin Medical Alumni Association آمریکا

اولین مرجع تخصص درمان غیر حضوری

خانم ها بعد از زایمان تمایلی به رابطه جنسی ندارند

 

اولین دلیل و مهم ترین دلیل بی میلی جنسی بعد از زایمان هورمون ها می باشد . بعد از زایمان خانم ها دو هورمون جنسی و عاطفه مادری دارند . در طی بارداری و قبل از به دنیا آمدن نوزاد هورمون های جنسی مانند پروژسترون و استروژن به میزان زیادی ترشح می شود و در نتیجه آن خانم ها میل جنسی زیادی دارند . زمانی که خانم ها زایمان می کنند میزان ترشح هورمون پرولاکتین زیاد می شود و هورمون پروژسترون و استروژن کمتر ترشح می شود . هورمون پرولاکتین برای زیاد شدن شیر مادر است که باعث بی میلی جنسی می گردد .

دومین دلیل بی میلی جنسی افسردگی بعد از زایمان می باشد . 10 تا 15 درصد از خانم ها بعد از زایمان دچار افسردگی می شوند و این افسردگی به دلیل اختلالات هورمونی، مشکلات زایمان، استرس و کسالت دوران بارداری می باشد. البته بعضی رفتارها چون بی توجهی همسر به خانم، نبودن همسر در کنار خانم بعد از زایمان یا نخواستن فرزند دختر یا پسر باعث تشدید افسردگی می شود و باعث می شود زمان افسردگی طولانی تر شود.

,رابطه جنسی,رابطه جنسی بعد از زایمان,سردمزاجی بعد از زایمان,[categoriy]

سومین دلیل بی میلی جنسی بعد از زایمان نگرانی از بارداری مجدد است. زایمان استرس و مشکلات زیادی برای خانم ها به وجود می آورد و خیلی از خانم ها به دلیل ترس از بارداری مجدد تمایلی به رابطه جنسی ندارند. از طرفی نوزاد وقت و توان مادر را می گیرد و مادر زمانی ندارد که به ارتباطات جنسی فکر کند. در سه ماهه اول بعد از زایمان مادر رابطه عاطفی عمیقی با نوزاد برقرار می کند و با این رابطه عاطفی عمیق نیازی به رابطه جنسی ندارد. در واقع نیاز جنسی زن برطرف می شود.

بعد از چهارماه این مشکلات حل می شود زیرا با بزرگ شدن نوزاد نگرانی مادر کمتر می شود و فرصت پیدا می کند تا به غرایزش و نیازهای همسرش توجه کند. مردها باید دوره حساس بعد از زایمان را درک کنند و به همسرشان کمک کنند تا بتوانند به زندگی عادی جنسی شان برگردند.  

اندرولوژیست