مرکز بین المللی درمان ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

دکتر عارف مرادی فوق تخصص ناباروری و ناتوانی جنسی مردان از Wisconsin Medical Alumni Association آمریکا

اولین مرجع تخصص درمان غیر حضوری

افزایش قابل توجه میل جنسی با مصرف آب انار

 

تحقیقات جدیدی در دانشگاه ادینبورک انگلیس انجام شده است که نشان می دهد آب انار ماده ی محرک قوای جنسی زنان و مردان است . انار با تمام خواص بی نظیری که دارد برای افزایش تمایلات جنسی نیز مفید است .

انار میوه ی خوشمزه و پرخاصیتی است که در نتایج مطالعات تاثیر آن در مقابله با سرطان به اثبات رسیده است . این میوه سرشار از آنتی اکسیدان است و از بروز بیماری های قلبی نیز پیش گیری می کند و برای تسکین بیماری آرتروز و بهبود جریان خون هم موثر است . امام صادق (ع) می فرماید : انار را با پیه اش بخورید ، چرا که معده را پاک می کند و باعث رشد ذهن می شود .

با تمام تفاسیر درباره خواص بی نظیر انار ، دانشمندان دانشگاه ادینبورگ به خاصیت محرک بودن آن نیز پی برده اند .

مصرف یک لیوان آب انار در طی روز باعث افزایش هورمون تستوسترون می شود . این هورمون میل جنسی زنان و مردانی که با گذشت عمر کاهش می یابد را کنترل می کند .

محققان معتقدند مردان به جای مصرف قرص های افزایش دهنده میل جنسی چون ویاگرا بهتر است آب انار مصرف کنند تا هم میل جنسی و هم سلامت عمومی شان ارتقا یابد .

محققان در این بررسی 58 زن و مرد بین 21 تا 64 سال را مورد آزمایش قرار داده اند . نتیجه تحقیقات به این صورت است که میزان هورمون تستوسترون به میزان 16 تا 30 درصد افزایش یافته است و این در حالی است که فشار خون این افراد نیز کاهش پیدا کرده است .

مردان در این بررسی بیان کردند که احساس شادابی و خوش اخلاقی می کنند و استرس کمتری دارند .

به گفته ی محققان هورمون تستوسترون نقش اساسی در سلامت و بهبود شرایط روحی مردان خصوصا در عملکرد جنسی آنها دارد . این هورمون علاوه بر افزایش میل جنسی باعث بالا بردن انرژی ، تولید بیشتر سلول های خونی و مقابله با پوکی استخوان می شود .

با این که هورمون تستوسترون در زنان به میزان 40 تا 60 درصد کمتر ترشح می شود اما تاثیر قابل توجهی روی سلامت آنها دارد . پس بهتر است به جای مصرف قرص های ویاگرا روزی یک لیوان آب انار بنوشید تا زندگی جنسی لذت بخش تری داشته باشید . 

اندرولوژیست