مرکز بین المللی درمان ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

دکتر عارف مرادی فوق تخصص ناباروری و ناتوانی جنسی مردان از Wisconsin Medical Alumni Association آمریکا

اولین مرجع تخصص درمان غیر حضوری

همسرتان را با منع رابطه جنسی تنبیه نکنید

 

خانواده جامعه ی کوچکی است که زن و مرد تشکیل دهنده ابتدایی ان هستند و بعد از آن فرزندان به این اجتماع اضافه می شوند . در واقع تشکیل خانواده و ازدواج به دلیل نیازهای زوجین پایه ریزی می شود که از جمله این نیازها می توان به نیازهای عاطفی و نیازهای جنسی اشاره کرد . اگر در خانواده نیازهای عاطفی و جنسی تامین نشود مشکلات زیادی برای جامعه و فرد ایجاد خواهد شد و در دین اسلام نیز تاکید شده که این دو نیاز در بستر خانواده تامین شود .

با  اختلافات خانوادگی به این دو نیاز توجهی نمی شود و به زوجین صدماتی وارد می شود و سبب می شود تا خانواده کارکرد سالم و صحیح خود را از دست دهد .

وقتی اختلافات خانوادگی شدت می گیرد ، پیامدهای بدی برای خانواده به بار خواهد اورد و زوجین را از لحاظ جسمی و روحی با مشکل رو به رو می کند . زوجین از نظر روحی دچار افسردگی می شوند و مردان به مواد مخدر و مشروبات الکلی روی می آورند . از لحاظ جسمی نیز مشکلاتی برای زوجین به وجود می آید که از ان جمله می توان به کاهش ایمنی بدن ، افزایش فشار خون ، حملات قلبی ، مشکلات گوارشی و تنفسی و ... اشاره کرد .

زوجین وقتی با اختلاف و مشکل روبه رو می شوند به روابط زناشویی توجهی نمی کنند و اختلافات باعث ایجاد تنش و فشارهای روحی و افزایش هورمون های استرس زا می شود و در طبع آن  سبب کاهش میل جنسی و اختلالات جنسی می شود . در زمان اختلافات و درگیری ها زوجین نسبت به هم دل سرد می شوند و با بی حوصلگی ، بی احساسی و خشم به همسرشان کم توجهی می کنند .

در مواقعی زوجینی که با هم دچار اختلاف می شوند برای انتقام و تنبیه یا به سازش کشاندن طرف مقابل از رابطه جنسی  استفاده می کنند . البته شاید این تحریم فرد را به خواسته اش برساند اما تاثیرات مخربی در زندگی زوجین خواهد داشت . نارضایتی جنسی در زندگی مشترک باعث کینه ، پرخاشگری ، گرایش به روابط نامشروع و خیانت خواهد شد .

روابط جنسی و زناشویی تحت تاثیر اختلافات قرار می گیرد . باید بگوییم 78 درصد از طلاق ها به دلیل مشکلات جنسی و روابط غیر صمیمانه زوجین می باشد . وقتی زوجین با وجود اختلافات از رابطه زناشویی دوری می کنند ، مشکل خود را حادتر می سازند و زندگی شان با چالشی جدی رو به رو خواهد شد.

 

چگونه رابطه زناشویی را مدیریت کنیم ؟

بله کاملا قابل درک است که اختلافات زن و مرد را نسبت به هم دل سرد کند و بی حوصلگی، بی احساسی و خشم و عصبانیت باعث کم توجهی زوجین به هم شود اما اگر کمی منطقی باشید مشکلات تان حل خواهد شد . نباید در این مواقع از رابطه جنسی خودداری کنید زیرا رابطه جنسی می تواند مشکلات و اختلافات زوجین را حل کند .

وقتی در زندگی شما اختلاف و مشکلی به وجود آمده است بعد از کاهش عصبانیت کمی قدم بزنید تا به آرامش برسید . باید سعی کنید آرامش و شادی را به زندگی تان برگردانید . به ظاهرتان اهمیت دهید و برای آشتی کردن پا جلو بگذارید و هیچ وقت فکر نکنید با این کار کوچک می شوید بلکه این نشان دهنده منش بلند شماست که برای زندگی آرام تلاش می کنید.

باید به احساسات همسرتان پاسخ دهید و برای رسیدن به هدف ها یا انتقام گرفتن از همسرتان از رابطه زناشویی استفاده نکنید . باید رابطه جنسی را به عنوان سلاحی برای بهبود روابط و رسیدن به زندگی بهتر و شادتر استفاده کنید . 

اندرولوژیست