مرکز بین المللی درمان ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

دکتر عارف مرادی فوق تخصص ناباروری و ناتوانی جنسی مردان از Wisconsin Medical Alumni Association آمریکا

اولین مرجع تخصص درمان غیر حضوری

تقویت اسپرم با کدام مواد غذایی ؟

 

برای تقویت اسپرم انار بخورید

انار با دارا بودن آنتی اکسیدان ترکیباتی در بدن که مسئول آسیب رساندن به اسپرم است را کاهش می دهد. با مصرف مداوم انار رادیکال های آزاد را از بین برده و به بهبود اسپرم کمک می کنید.

برای تقویت اسپرم گوجه فرنگی بخورید

گوجه فرنگی با دارا بودن لیکوپن میزان اسپرم را بالا می برد. البته در سس گوجه فرنگی هم لیکوپن وجود دارد و مردان با رغبت بیشتری به افزایش اسپرم خود کمک می کنند.

برای تقویت اسپرم شکلات تلخ بخورید

شکلات تلخ دارای ماده فعال شناخته شده ای است که باعث افزایش تعداد اسپرم و حجم مایع منی می شود. مردان با مصرف شکلات تلخ ارگاسم بهتری را تجربه خواهند کرد.

برای تقویت اسپرم کلم بروکلی بخورید

کلم بروکلی باعث افزایش تعداد اسپرم می شود. همان طور که می دانید اسید فولیک برای زنان در طول دوران بارداری و قبل از لقاح مفید است و حتی برای مردان از نظر زیاد شدن تعداد اسپرم هم حیاتی خواهد بود. کلم بروکلی سرشار از اسید فولیک است و بهتر ست آن را به سالاد یا غذاهایتان اضافه کنید. البته آب پرتقال هم دانستنی های جنسی ،آموزش روابط زناشویی،مشاوره جنسی - اسید فولیک است.

برای تقویت اسپرم آووکادو بخورید

آووکادو دارای اسید فولیک، ویتامین بی 6 و ای است که باعث افزایش تحرک اسپرم و قدرت نفوذ تخمک خواهد شد.

برای تقویت اسپرم آجیل بخورید

آجیل با داشتن روی، آنتی اکسیدان و ویتامین ای باعث افزایش تعداد اسپرم می شود. پس به طور مداوم آجیل مانند بادام بدون نمک بخورید.

برای تقویت اسپرم لوبیا بخورید

مردان اغلب به خاطر کمبود روی به ناباروری دچار می شوند. لوبیا دانستنی های جنسی ،آموزش روابط زناشویی،مشاوره جنسی - روی است و برای جلوگیری از خستگی و تقویت اسپرم مفید است.

برای تقویت اسپرم سیر بخورید

سیر دارای آلیسین بوده و باعث بهبود گردش خون می شود. علاوه بر آن باعث گردش خون در اندام های تناسلی و تقویت اسپرم خواهد شد . سیر دارای سلنیوم و ویتامین بی 6 است و ترشح هورمون های جنسی و آسیب اسپرم را کنترل می کند.

برای تقویت اسپرم اسفناج بخورید

اسفناج دانستنی های جنسی ،آموزش روابط زناشویی،مشاوره جنسی - سرشار از اسید فولیک است و باعث افزایش تعداد اسپرم می شود. علاوه بر آن اسید فولیک به تقویت اسپرم و بالا بردن تحرک آن کمک می کند.

برای تقویت اسپرم موز بخورید

موز دارای بروملین است که آنزیمی است که باعث کنترل هورمون های جنسی می شود. موز با دارا بودن ویتامین آ ، بی 1 و سی باعث افزایش تولید اسپرم شده و آن را فعال نگه می دارد.

برای تقویت اسپرم مرکبات بخورید

آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین سی باعث افزایش تعداد اسپرم می شود. آب پرتقال و آب گریپ فروت درای 100 درصد آب میوه خالص است و به باروری آنها کمک می کند. مردانی که آب میوه نمی خورند کمی لیمو در آب بریزند و بخورند.

اندرولوژیست